Jumji

1.-3.klasēm

Mācību filma “Jumalas un Jumja auglība un svētība” ir emocionāls stāsts , kas domāts 1.-3.klašu skolēniem.

Metodiskie ieteikumi skolotājiem:

Mēs- filmas veidotāji paši sev uzdevām jautājumu par to, vai Jumis sevī ietver abu dzimumu- vīrišķo un arī sievišķo netveramo, dievišķā pirmssākuma enerģiju, spēku, auglību? Uzdodiet arī Jūs-pieaugušie šādu jautājumu sev! Pareizās atbildes nav, jo mēs nezinām, kā radusies šī Jumja godināšanas tradīcija!

Lai cilvēkiem dzimtu bērni, ir vajadzīga gan vīrišķā gan sievišķā dievišķā auglība un svētība. Izejot no šīs patiesības filmā arī iekļāvām Jumi un Jumalu kā galvenos tēlus, kas atklāj auglības un svētības būtību Jumja rituālā labības novākšanas talkā, lai gan dainās par Jumalu ir atrodamas tikai dažas četrrindes un vēsturiskajos avotos tā pieminēta vien vienā teikumā, bet par izplatību Latvijas novados vispār nav precīzu ziņu.

Filmas galvenā doma: jāizturas ar cieņu pret katru labības vārpu, pret darbu, vienam pret otru, tad saņemsi Jumja un Jumalas dievišķo auglību un svētību.

Skolotāju ziņā paliek šo tēmu izvērst tā, lai  bērni aptvertu, kāda ir auglība un svētība ģimenē, dārzā, mācībās, radošajās idejās?  Kādos gadījumos māte un tēvs dod svētību saviem bērniem? Kas notiek, ja nav ne auglības, ne svētības?